Android Uygulama ve Oyunlar Nasıl Güncellenir

Android işletim sistemine sahip cihazlarda yüklediğiniz oyunlar ve uygulamalar yeni sürümleri ile geliştiriciler tarafından güncellenir.

Peki bu güncellemeleri nasıl yapabiliriz yada güncelleme için hangi yöntemleri yapmamız gerekmektedir onları görelim.. Bu işlem için 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. İlk olarak kısa yol olarak Google Play üzerinden telefonunuzda bulunan uygulamaları ve oyunları Google Play bölümünden görebilir ve güncellemeleri yapabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise APK uzantılı dosyaları telefonunuza yada kullanmakta olduğunuz akıllı cihazınıza indirerek yüklemeye başlayabilirsiniz.

Android Uygulama Güncelleme – Android Oyun Güncelleme
1- Google Play üzerinden güncelleme

Buradan telefonunuzda olan uygulama yada oyunları görebilir ve güncelleyebilirsiniz. Eğer güncellemesi mevcut ise cihazınıza bulunan uygulamalar yada oyunların karşısında Güncelle kelimesini göreceksiniz. Bu işlem için Google Play’e giriş yapınız ve sağ üst köşeden üç çizgiye dokunarak Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümüne giriş yaparak işleme devam edebilirsiniz.

2- Diğer bir yöntem ise APK uzantılı dosyaları telefonunuza yada akıllı cihazınıza indirerek oyunlarınızı yada uygulamalarını güncelleyebilirsiniz. Bu işlem için ilk olarak aşağıdaki anlattığımız gibi Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü açınız ve daha sonra indirdiğiniz APK uzantılı dosyayı açınız. Kurulum kısa süre sonra başlayacak ve tamamlandığı zaman güncelleme işlemi bitecektir.

Apk Uzantılı Dosya İndirme – Apk Uzantılı Dosya Yükleme
1-
İlk olarak Bilinmeyen Kaynaklar üzerinden gelen dosyaları yükleme izni vermeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak Ayarlar bölümüne giriniz.

2– Daha sonra ise Ayarlar bölümünden Güvenlik sekmesine giriniz.

3- Son olarak ise Bilinmeyen Kaynaklar sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu işlem sayesinde telefonunuza farklı bir kaynaktan uygulamaları kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

Bu işlemden sonra ise sitemiz üzerinden istediğiniz gibi uygulamaları güvenilir bir şekilde indirebilir ve yükleyebilirsiniz.