Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

İnternet üzerinde arama geçmişi olduğu gibi Netflix üzerinden de izleme geçmişi vardır ve bazen işinize yarasada bazende canınızı sıkabilir.. İzlediğiniz film yada belgeselleri kayıt ettiği için size sürekli bir tavsiyede bulunmaktadır. Bu tavsiyeler de kararsız kaldığınız durumlarda size yardımcı olabiliyor. Ancak sürekli “Şunu izlemek ister misiniz, tekrar izlemek ister misiniz?” gibi uyarlılar canınızı sıkıp keyfinizi kaçırabilir.

Netflix İzleme Geçmişi Silme – Netflix Geçmişi Silme
Eğer Netflix İzleme Geçmişini silmek istiyorsanız bu işlem oldukça basit ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle Netflix İzleme Geçmişi Silme işlemi için tarayıcıdan Netflix sitesini açınız. sağ üst köşesinde bulunan profil resminize tıklayın. Gelen seçeneklerden “Hesap” bölümüne giriş yapın.  Bu bölümden “İzleme etkinliği” seçeneğinin karşısındaki “Görüntüle” yazısına tıklayın. Açılan ekranda karşınıza Netflix’te daha önceden izlediğiniz içerikler gelecek. İzleme geçmişinden kaldırmak istediğiniz içeriğin sağ tarafında bulunan “izleme geçmişinde gizle” (daire şeklindeki ikonun üzerine tıklayın) seçeneğine tıklayayın.

Daire şeklindeki ikonun üzerine tıkladığınız yapımları tüm cihazlardan 24 saat içerisinde kaldırmış olacaksınız. Eğer daha önceden izlediğiniz dizinin bir bölümünü silmeyi seçtiyseniz, Netflix dizinin tüm bölümlerini tek tıklamayla silme seçeneğini size sunacaktır. Dilerseniz ekranın altında bulunan “tümünü gizle” seçeneğine tıklayrak tüm izleme geçmişini de kaldırabilirsiniz.

Netflix’te izleme geçmişini silmek bu kadar basit. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık istemediğiniz uyarıları görmeyeceksiniz.