EKPSS MEBÖZEL

3.9.3.1.8

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin kamu kurumlarında istihdam olabilmesi için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) girmesi gerekmektedir. EKPSS sınavı engel türüne göre farklı seviyelerde düzenlenmektedir. Görme, İşitme ve Zihinsel olmak üzere sınavda 3 farklı soru kitapçığı vardır.
0/5 Oy yok
Geliştirici
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Versiyon
3.9.3.1.8
Güncelleme
16 Mayıs 2020
Gereksinimler
4.2 ve sonrası
Boyut
20M
Get it on
Google Play

Bu uygulamayı bildirin

Açıklama

EKPSS MEBÖZEL, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslanmış resmi bir mobil uygulamadır.

EKPSS MEBÖZEL, özel eğitim ihtiyacı barındıran bireylerin kamu kurumlarında çalışabilmesi için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmelidir. İçerisinde görme, işitme ve zihinsel olmak üzere üçe ayrılır. Üç farklı soru kitapçığı mevcuttur. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı bu uygulama sayesinde engel grupları rahatlıkla eğitimden faydalanabiliyor.

Uygulamanın içerisindeki Bilgehan adlı karakter uygulamanın asistanlığını yapıyor. Uygulamanın daha etkili ve verimli olabilmesi için menü kurgusunda yer alan Bilgehan teknik alt yapı, görsel ve işitsel sistemleri destekleyecek şekilde oluşturuldu. Ayrıca bu uygulama örnekler ve görsellerle zenginleştirilmiştir. Bu zenginliklere sahip MEB Ders İçerikleri, derslerin öğrenilmesini bu şekilde kolaylaştırılmıştır. MEB’in hazırladığı Deneme Sınavı Soruları kullanıcıları KPSS sınavında gibi hissettirir. Ayrıca çözümlü soru videoları da uygulamada bulunuyor. Çözümü bulunamayan sorular ise çözüm merkezine gönderilebiliyor. Kısacası bu uygulama işitme, zihinsel ve görme engelleri bulunan bireylerin eğitimini tamamlaması için yardımcı oluyor.

Görüntüler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments